SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Ostatni Dzwonek klasy III gimnazjum

Ostatni Dzwonek klasy III gimnazjum

Tegoroczni absolwenci gimnazjum uraczyli nas na pożegnanie ucztą bogów. Chcieli w ten sposób podkreślić, że w tej szkole czuli się po prostu BOSKO!

Wystylizowani na greckich bogów, mieszkańców Olimpu, przedstawili historię powstania człowieka. Według ich wersji, obecni na uroczystości nauczyciele i trenerzy to twory boskie – ludzie z misją, mają oni zastąpić muzy, które, według bogów, nie do końca się sprawdziły w swoich zadaniach. Wśród wielu owacji i salw śmiechu uczniowie zaprezentowali nie tyle wyuczone role, ile własną indywidualność i oryginalność. Może dlatego tyle śmiechu wzbudziły postacie, tak dobrze znane z lekcji, ubrani w greckie tuniki, w wieńcach z bluszczu, kiedy planowali reorganizację boskiego porządku. Byli oni po prostu sobą, ale czyż bogowie greccy nie byli podobni zwykłym ludziom?

Każdy z obecnych otrzymał symboliczny ogień olimpijski – piękną dekoracyjną świecę oraz nominację na stanowisko muzy nauczanego przez siebie przedmiotu. Oczywiście tradycyjnym momentem jest wręczenie dyplomów absolwentom, a także podziękowania składane wychowawcy. Ten moment zawsze dostarcza wielu silnych wzruszeń – to symboliczny koniec więzi, którą uczniowie i wychowawca wytwarzali przez cały okres nauki w gimnazjum. Symboliczny, bo ta więź, która istniała między uczniami, a wychowawczynią, panią Bożeną Randzio z pewnością przetrwa próbę czasu.

No i na koniec pożegnanie z młodszymi kolegami. W tym roku uczniowie klasy II nie kupili tradycyjnych upominków, ale… zaprosili klasę III na pożegnalne ognisko na przystani OKS.

 Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status