SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Puchar Polski Zabrze, 13-15.04.2018 r.

Pierwszy start w wiosennym sezonie dla gimnastyczek był bardzo udany. Wróciliśmy cali i zdrowi z kilkoma medalami na szyjach!

gimn_puchar_polski_01

W klasie II w wieloboju najlepiej spisała się Anna Hucało zajmując 3 pozycję. Agata Bułło była 17, a Monika Wiśniewska uplasowała się na 19 miejscu. Wielkie brawa dla Moniki, która od jakiegoś czasu boryka się z bólem pleców. Pomimo trudności przygotowała się do zawodów i wystartowała na trzech przyrządach! (bez skoku przez stół gimnastyczny).

wieloboj_II

Anna Hucało w finałach zdobyła złoty medal na równoważni oraz drugie miejsce na ćwiczeniach wolnych. W finale równoważni Ania pomimo upadku z salta w przód i tak wyprzedziła swoje rywalki wygrywając bardzo wysoką trudnością wykonywanych elementów!!! Monika Wiśniewska zakwalifikowała się do finału na poręczach i zajęła 4 miejsce, a Agata Bułło uplasowała się na 8 pozycji w skoku przez stół gimnastyczny.

belka_f

W klasie III Milena Krasicka wywalczyła 4 miejsce w wieloboju, co daje bardzo dobrą prognozę na start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, do której kwalifikacje odbędą się już za dwa tygodnie w Nysie. Do tego Milena dorzuciła brąz na równoważni oraz 8 miejsce na poręczach. W finale skoku można było zobaczyć Hanię Słoń, która zajęła 8 miejsce.

gimn_puchar_polski_10

W wieloboju w klasie III startowały także: Kaja Sokołowska – 18 miejsce, Monika Jastrzębowska – 38 miejsce, Weronika Gosik – 43 miejsce, Hanna Słoń – 54 miejsce, Emma Sarna – 61 miejsce, Sandra Bogdanowicz– 67 miejsce oraz Inga Boraczyńska – 69 miejsce. Dla dziewczynek z III klasy szkolnej był to pierwszy start w kategorii III klasa sportowa.

gimn_puchar_polski_02

Gratulujemy serdecznie wszystkim gimnastyczkom oraz trenerom !

 

 Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status