SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

WIOSENNY KONKURS RECYTATORSKO – TEATRALNY

23 marca 2011 r. w szkole podstawowej odbył się WIOSENNY KONKURS RECYTATORSKO – TEATRALNY

   Jest to tradycyjna impreza, od wielu lat organizowana z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.    W konkursie, jak co roku, wzięli udział wszyscy uczniowie klas I-VI, którzy prezentowali utwory klasyków literatury dziecięcej – m.in. Wandy Chotomskiej, Danuty Wawiłow, Józefa Ratajczaka, Ludwika J. Kerna. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, na szczególne wyróżnienie zasługują zwłaszcza uczniowie klas młodszych, którzy wybrali bardzo ambitne utwory i świetnie sobie z nimi poradzili.    Uczniowie klasy VI wystąpili w scenkach teatralnych na podstawie wierszy Jana Brzechwy „Pali się” oraz „Bajka o królu co pijał mleko”. Sami wykonali potrzebne rekwizyty, zadbali także o kostiumy i elementy scenografii.    Każda klasa przygotowała również plakat poświęcony życiu i twórczości wybranego poety.

Jury w składzie: p. J. Ulatowska – Letko, p. B. Szykuła, p. K. Świeczkowska przyznało następujące NAGRODY:

w kategorii klas I-III miejsce I – KONRAD KUCZYŃSKI z klasy III miejsce II – ANIELA DĘBOWSKA z klasy II miejsce III – JAŚ BERDZIK z klasy I wyróżnienia Mikołaj Kościesza z klasy I Ewa Abramczyk z klasy I Julia Boczkowska z klasy II

w kategorii klas IV-VI miejsce I – ALEKSANDRA MIKULICZ z klasy IV miejsce II – PIOTR KOLENDO z klasy VI miejsce III – MONIKA BURAKIEWICZ z klasy VI wyróżnienia Marysia Wajzer z klasy IV Sandra Wojtkiewicz z klasy IV Klaudia Zgutka z klasy VI

   Uczniowie otrzymali książki i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy Dyrekcji szkoły, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za pomoc i współpracę przy organizacji konkursu.

J. Ulatowska-Letko, B. Szykuła

 Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status