Przyznano nagrody i stypendia Prezydenta Miasta Olsztyna za osiągnięcia sportowe w roku 2019

Najlepsi sportowcy, ich trenerzy oraz działacze uhonorowani. Decyzja o nagrodach i stypendiach to także okazja do przyjrzenia się wynikom osiąganym w klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego.

Ponad 130 osób zostało nagrodzonych i wyróżnionych przez prezydenta miasta. Pod uwagę brane były rezultaty osiągane przez sportowców w 2019 roku.

Nagrodzone zostały 23 osoby – 18 to zawodnicy reprezentujący przekrój dyscyplin, jakimi zajmują się olsztyńskie kluby. To sportowcy trenujący m.in. judo, zapasy, pływanie, żeglarstwo czy lekką atletykę. Uhonorowani zostali także trenerzy i działacze. Poza nagrodzonymi, wyróżnienia zostały przyznane zawodnikom dyscyplin olimpijskich i nieolimpijskich.

Innym sposobem wsparcia sportowców są stypendia, które trafią do klubów jako dotacje. To sposób wsparcia uzdolnionych zawodników, którzy są mieszkańcami Olsztyna. W 2020 roku sfinansowanych zostanie 86 stypendiów dla sportowców reprezentujących 14 klubów z naszego miasta.

Zawodnicy reprezentujący olsztyńskie kluby każdego roku biorą udział w zawodach zaliczanych do Systemu Sportu Młodzieżowego w kategorii młodzieżowca, juniora, juniora młodszego, młodzika.

W 2019 roku gmina Olsztyn w Systemie Sportu Młodzieżowego zajęła 13. miejsce w kraju na 873 sklasyfikowane samorządy.

Wśród wyróżnionych znaleźli się reprezentanci ZSO NR 5 MS w Olsztynie:
Nagrody Prezydenta dla zawodników:

1. Mateusz Kamiński – kajakarstwo – absolwent
  2. Bartłomiej Koziejko – pływanie – absolwent
  3. Julia Walczak – kajakarstwo – absolwentka

Dla trenerów:

1. Andrzej Kamiński- trener kajakarstwa

Ponadto zostały przyznane zawodnikom wyróżnienia:

1. Piotr Hatowski – taekwondo olimpijskie – absolwent szkoły
  2. Mateusz Lewalski – taekwondo olimpijskie – absolwent szkoły
  3. Maja Szajdek – kajakarstwo – absolwentka szkoły
  4. Michał Szajdek – kajakarstwo – uczeń X LO MS